יום שבת, 19 ביולי 2014

טור דעה אלמוג שבי: מבצע צוק איתן

מבצע צוק איתן הוא מבצע הכרחי, נחיצותו איננה תלויה בספק - יש לפעול ולעשות את כל שיידרש על מנת להשיב את שגרת החיים לתושבי מדינת ישראל.
המבצע החל עקב ירי רחב לעבר ישובי עוטף עזה, ואף שיגורים לא מעטים למרכז הארץ: גוש דן, אזור השרון ואזור חיפה.
יש לציין שמדינת ישראל היא מדינה אחראית, מדינה שהחלטותיה שקולות בכובד ראש, אין בכוונותיה לפגוע באף אחד שאינו שם לנגד עיניו את המטרה לפגוע בישראל, לא מבצעת פשעי מלחמה בניגוד למדינות אחרות, לא בעלת מטרה והצהרות לפגוע ולחסל מדינות שלמות ולהסיר מעל המפה כל מיני עמים למיניהם, מדינה דמוקרטית,מדינת חוק, היא מדינתו האחת והיחידה של העם היהודי והיא אכן מדינת שלום - ולכן יש לה את הזכות המלאה לפעול על מנת להגן על עצמה

לפי דעתי צריך למגר את שלטונו של החמאס הצורר בעזה.
אין מקום לארגון טרור שחי ושוכן כ"קרצייה" מעיקה על מדינת ישראל שכאשר היא רוצה היא הופכת לוירוס טורדני אשר משתק חלקים נרחבים בגופנו - במדינתו.
אין לקיים משא ומתן עם ארגון טרור - הוא מבין דבר אחד בלבד וזה כוח, אם נראה לו שהכוח המדיני, הצבאי, הכלכלי - נמצא אצלנו, גם במעשים שלנו ולא רק בפוטנציאל שלנו (לא מה שאנחנו יכולים לעשות... אלא מה שאנחנו נעשה) - לא ישתלם לו לפעול ככה.

האם משתלם לחמאס לפעול כך כעת?
לחמאס משתלם מאוד לפעול כמו שהוא פועל. חמאס הוא בעצם ארגון (אם תרצו או לא תרצו), בעל מטרה כלשהי.
הארגון מייצר כסף, הארגון הזה תוסס, הארגון הזה מצליח, הארגון הזה בעל מטרות, הארגון הזה שולט ברצועת עזה - ולכן כל ההון אצלו, הוא בוחר במה להשקיע, הוא בוחר מה לעשות עם הכסף שלו - בשורה התחתונה הארגון דואג לכל מי שבארגון ומי שמחוץ לארגון עדיף לו שיציית לארגון. הצלחה בשבילם היא שאנחנו במקלטים, הצלחה בשבילם שהם מטילים פחד ואי שלווה ואי נחת על שבע מיליון תושבי מדינת ישראל, הצלחה בשבילם היא השיגורים שהגיעו לגוש דן, הצלחה בשבילם היא החדרת הקומדנו הימי שלהם דרך הים - פגיעה מובהקת בריבונות שלנו.
פעילי הארגון נהנים מהטבות, מכסף, מכבוד, מהגנה, מכוח: הם גרים בבתי פאר, איכות החיים שלהם גבוההף הם עשירים - זה הוא ארגון לכל דבר, שמתנהל עם תקציב, עם דובר, עם ראש ארגון - עם כל מיני תפקידים.
חיי הלא מעורבים - חיים לא בהכרח טובים, וחיי פעילי הארגון טובים.

כיפת ברזל אמנם מגנה על תושבי ישראל, אבל היא לא מגנה עלינו מאה אחוז, כאשר נשמעת אזעקה, מעל שבע מיליון תושבי מדינת ישראל מרותקים נפשית ופיזית, ליבם פועם במהירות ולא בגלל התרגשות חיובית - כיפת ברזל לא מצליחה להגן על היקר לנו מכל - על איכות חייהם של תושבי מדינת ישראל.

חיל האוויר מפציץ יעדים ומטרות - אני משבח על כך את חיל האוויר שלנו שעושה עבודה מצוינת, ואת צה"ל ככלל מהטבח, המנקה, נהג המשאית.. תומכי לחימה, רופאים, כל היחידות למיניהן -חיל אוויר, ים ויבשה, יחד עם זאת, הם פגעו ביותר מידי בתים ומעט מידי טרוריסטים - אני מאמין שאם צה"ל היה יכול ומסוגל להפציץ מהאוויר ולפגוע ביותר פעילי ארגון טרור - הוא היה עושה זאת.

השימוש של עזה בתושבים שלו כמגן אנושי ובשר תותחים - נוגד את חוקי המלחמה שבעולם, את החוקים הבינלאומיים, את האתיקה והמוסר על פי כל אמות מידה קיימות. עזה היא ללא ספק פושעת מלחמה - אני נאלץ להגיד ללא ספק, אבל ישנו ספק - ישנו ספק בעולם, ישנו ספק בהרבה מקומות שאינם מקבלים את זה.
עזה היא מקום שבו יש מדרג דיי מובהק לערך של חיי אדם - ערך הדם של אחד שונה מערך הדם של מישהו אחר.
מדינת ישראל עושה כל מאמץ אפשרי כדי למנוע אפשרות של פגיעה של דם חף מפשע, או דם לא מעורב.
למדינות העולם, ולאומות המאוחדות - אין שום לגיטימציה ואין שום סיבה לבוא בטענות כלפי הצבא שלנו ועצם פעילותנו בשטח

17.7.2014 בלילה
בעת הזו חיל הרגלים של צה"ל נכנס לראשונה לתוך רצועת הזה, כאשר מטרתו העליונה היא פתירת הבעיה שמהווה שחמאס על ישראל: המנהרות. 
אני מבין את דאגת ראש הממשלה והדרג המדיני בנוגע לכך ולכן אני מצדיק כל טיפול בנושא הזה.

בנימין נתניהו לא תיפקד כמו שהציבור רצה וגהר בו לעשות, מנגד לכך אי אפשר להגיד שבנימין נתניהו לא מתפקד לטובת מדינת ישראל הן במישור הפוליטי מדיני והן במישור הצבאי.

אחיהם של העזתים, המצרים, ראשי ההנהגה המצרית מצדדים בישראל, מנגד לכך יש לנו שמאלנים במדינה שפשוט מטיחים הטחות שלא מיוחסות למדינתו - לא לדרג המדיני, לא לצבא ולא לאף אחד - הטחות אלה מופרכות מהיסוד ויש להפנות אותם רק לאנשי חמאס - וכמו שאתם רואים אין עם מי לדבר, כי כמו שאמרתי בהתחלה עם ארגון טרור אי אפשר לדבר, אפשר להשתמש בכוח, אך למרות זאת אנו עדים להפגנות אנטי-ישראליות קשות מאוד ברחבי העולם, ואף במדינתנו, התלהמות של ימין מול שמאל - שמאל מול ימין.
זה בסדר שישנן דעות שונות משלי, ואני מכבד אותן כל עוד הן מובעות בדרך דמוקרטית לפי חוקי מדינת ישראל.
אנחנו נלחמים כנגד ארגון טרור - ולא כנגד אזרחים חפים מפשע, אנחנו מעודדים צמיחה של תרבות, כלכלה, תיירות - לעזה, במקום לבנות מנהרות בחומרי הבנייה שישראל מעניקה לכם - תבנו מגדלי מסחר, תפחתו את עצמיכם, תראו לעולם עזה אחרת. במקום להשקיע בייצור רקטות - תשקיעו בייצור אופניים, בייצור חקלאי, בייצור של חומרי גלם שתייבאו לכל העולם, תהיו מועילים, תהיו ירוקים - כלי הנשק לא דרושים לכם לצד מדינת ישראל - מדינת ישראל לא תפגע בכם - לא יאונה לכם כל רע אם לא תעשו לנו רע.
עמדתי היא שצריך להכות בחמאס ביד חזקה ובזרוע נטויה - ולהראות לו ידו של מי מונחת ל העליונה. 

אין תגובות:

פרסום תגובה