יום שישי, 16 בנובמבר 2012

הצעדים שנקטו הנאצים במהלך המלחמה כדי לקדם את רעיון הסדר החדש


הצעדים שנקטו הנאצים במהלך המלחמה כדי לקדם את רעיון הסדר החדש

צעד ראשון
העברה בכפייה של אוכלוסייה לפי קריטריונים לאומיים וגזעיים כדי ליישב גרמנים – הרצון לממש את רעיון (עיקרון) מרחב המחייה בשטחי פולין וברית המועצות בא לידי ביטוי בכך שאוכלוסייה פולנית גורשה, מתיישבים גרמנים התיישבו על אדמותיהם. בסוף 1943 ישבו כמיליון גרמנים בשטחי פולין.
סלבים אחרים שלא הועברו שימשו כוח עבודה זול למתיישבים הגרמנים כאשר התהליך לווה בגרמניזציה כלומר הקניה פיזית של השפה, החוקים, התרבות, החוק הגרמני, כדי להבטיח שלטון מוחלט לגזע הארי.
יישום התוכית הופקד בידי גופי המודיעין וה S.S (הס.ס) שהפעילו מנגון של ניצול כפייה וטרור (חוסלה גם האינטליגנציה הפולנית, רצחו משכילים...)

צעד שני
ניצול כלכלי של השטחים בהם ישבו הסלבים – המשטר הנאצי שדד בצורה שיטתית את הארצות הכבושות כשהוא גוזל מהם כל מוצר שהיה חיוני או שהוא חפץ בו. בתחום החקלאות המקומית מוצרי מזון הועברו לצורכי הרייך כשהם אדישים למצוקה ולרעב עד כדי מוות של האוכלוסייה.
בתחום התעשייה ניצול אוצרות הטבע והתעשייה לתעשיית הנשק הגרמנית למשל מפעלי סקודה הצ'כיים, רנו הצרפתיים, שייצרו רכיבים (חלקים) עבור תעשיית הנשק. כמו כן הוקמו מחנות עבודה בהם התנאים היו קשים (ברוסיה נוצלו שדות הנפט.

צעד שלישי
המתות חסד (אותנסיה) – כדי לטהר, להשביח את דמו של הגזע הארי מ 1939 החל בגרמניה רצח נכים, מפגרים, חולים במחלות תורשתיות, חולי נפש, זקנים – למראות מחאת הכנסייה, הדבר נעשה בסתר וכמה עשרות אלפי אנשים מתו.

אין תגובות:

פרסום תגובה