יום שישי, 16 בנובמבר 2012

מהי המדיניות כלפי היהודים ומהי המטרה?


מהי המדיניות כלפי היהודים ומהי המטרה?

1.    צווים ותקנות לבידוד חברתי כשהמטרה להפריד בין היהודים לבין האוכלוסייה המקומית הלא יהודית. מה הם עשו?
ביטלו את כל זכויות האזרח של היהודים, הם חויבו לסמן על בגדיהם סרט לבן עם מגן דוד כחול או טלאי צהוב כדי להבדיל בינם לבין האחרים, נאסר עליהם להיכנס למקומות מסומים בעיר או לנסוע ברכבת, חופש התנועה הוגבל וכל המעשים האלה לוו במעשי: אלימות והשפלה.

2.    צווים ותקנות להרס כלכלי כשהמטרה לפגוע בקיום הכלכלי של היהודים, מה הם עשו?

נאסר על היהודים להחזיק כסף מזומן מעל סכום מסוים, כל הפיקדונות של היהודים בבנקים הועברו לידי הגרמנים. החל תהליך אריזציה – העברת רכוש היהודים לגרמנים.
במקבלים פוטרו בעלי המקצועות החופשיים ורישיונם נשלל.
היהודים נותרו חסרי כל ללא מקורות הכנסה.

3.    חטיפות לעבודות כפייה – שהמטרה היא לנצח את כוח העבודה של היהודים – הגרמנים החלו בחטיפה של יהודים (מהרחוב) והקימו לשם כך מחנות לעבודות כפייה שהגילאים היו 14-16. העבודות כללו תיקון מסילות ברזל, סלילת כבישים, סחיבת משאות ועוד.. בדרך כלל מדובר בעבודות פרך שנעשו בתנאים קשים: השפלה, הרעבה, דבר שגרם לתמותה רבה, בסוף 1940 היו באזור "גנרלגוברנמן" כחמישים מחנות כפייה.
4.    פגיעה במוסדות דת יהודיים ובתרבות היהודית כשהמטרה לפגוע במורל הקהילה היהודית – הנאצים ידעו מה המשמעות של הדת בחיי היהודים לכן החליטו לבזות ולהשפיל את היהודים כגון: לגזוז את הזקנים של הגברים ברחוב לעיני כולם (בפומבי), לאלץ אותן לאכול את הזקן, חיללו ספרי קודש, שרפו בתי כנסת עם יהודים בתוכם.
היהודים הוכרחו לעבוד בשת, בחגים, ארו תפילה בציבור, סגרו את מערכת החינוך ומי שהפר את אחד מהצעדים הוטלו עליו עונשים / קנסות כבדים.

לסיכום:
מטרות הנאצים הם: להפשיל, להתעלל, לפגוע פיזית, לפגוע בעמידה הנפשית, ביציבות הכלכלית, ומעל הכל ליצור עמימות בחיי היהודים (אתה לא יודע מה יקרה, חוסר וודאות)

אין תגובות:

פרסום תגובה