יום שני, 3 בספטמבר 2012

עובדות מדהימות שכל בנאדם צריך לדעת


מה ההבדל בין השכלה לחכמה?

יש הבדל גדול בין השכלה לחכמה. קודם כל השכלה זה דבר נרכש וכל אחד יכול להשיג אותו, וחכמה זה לא דבר נרכש. אין בית ספר שמלמד איך להיות חכמים.

תאוריה לא שווה כלום עד לשלב הביצוע, אחרי התאוריה ושלב הביצוע, היישום, ואחרי חזרה על התאוריה ועל היישום כמה פעמים אז יוצא מיזה משהו.

למידת "חינוך תעבורתי" בבית הספר היא דבר מיותר לחלוטין ובזבוז כסף מוחלט, אור אדום זה אור אדום הם לא חידשו לי שום דבר, ומי שרוצה להוציא רישיון עובר מבחן תיאוריה ואז יישום, זה שאני לומד תאוריה עכשיו ושוכח את זה דקה אחרי המבחן - לא עוזר... השלב של התאוריה בסדר אבל אם אין יישום מידיי אחרי התאוריה זה בזבוז של זמן. (אפשר ליישם את זה במקומות כמו מרכז מאיה טאק, או סימולציית נהיגה ודרכי יישום אחרות)


בחזרה אל השכלה וחכמה, אמרתי שכל אחד יכו להשכיל ואני לא טועה, יש דבר כזה שניקרא "רצון" אם הרצון שלך להשכיל יהיה גבוה מהרצון שלך לא להשכיל, אז תעשה משהו בנידון... יתר על כן אם יהיה לך אמצעים כלכליים רבים, ולמישהו ממך יהיה פחות, תוכל להרשות לך מורים פרטיים ולהצליח יותר. עכשיו תגידו שאתם מכירים אנשים שיש להם את כל המורים הפרטיים והם עדיין לא מצליחים - או שאין חיבור למקצוע עצמו - או בעיות קשב וריכוז אשר ניתנות לטיפול.


היותך חכם ושאר האנשים לא חכמים- תסכול, לפי שעה עדיף להיות מטומטם כמו כולם, אולי בעתיד זה ישתלם ואולי לא, שום דבר לא באמת בטוח בעולם הזה.

היותך טיפש כמו כולם - הנאה, לפי שעה עדיף להיות מטומטם כמו כולם, אולי בעתיד זה לא ישתלם לך ואולי לא, שום דבר לא באמת בטוח בעולם הזה.בחזרה אל חכם ומשכיל:
לא כל מי שחכם הוא משכיל, ולא כל מי שמשכיל הוא חכם, אם אתה שניהם הרווחת.
בית הספר מדרג אותך סוג א' ב' ג' (הכוונה להקבצות), אין זה אומר שאתה באמת סוג ב' או ג' או א', זה לא אומר כלום על החכמה שלך, ההשכלה זה דבר אחר ותלוי ברצון שלך, כמו שנאמר למעלה.
הוכחות שעם רצון אי אפשר להתווכח, ושאפשר להצליח:

"הוקינג נולד בעיר אוקספורד שבאנגליה. בילדותו היה הוקינג תלמיד בעייתי, וכתב ידו הבלתי קריא עורר את כעסם התמידי של מוריו והוריו. כשהיה הוקינג בכיתה ו, העבירו הוריו אותו ואת אחיו לחינוך ביתי ושכרו להם מורים פרטיים שלימדו אותם בבית המשפחה. לאחר שהתבגר התכוון הוקינג להמשיך בלימודי המתמטיקה, שאותם אהב במיוחד. אביו, שהיה רופא, ניסה לשכנעו ללמוד רפואה, אך בסופו של דבר פנה הוקינג ללימודי פיזיקה." (מידע זה לקוח מויקיפדיה)

אלברט איינשטיין:
"הצטיין בלימודי המתמטיקה והפיזיקה אך לא התעלה בלימודיו האחרים משום שכפו עליו לדקדק במקצועות בשיטות שלא היו לרוחו, ובפרט בלטינית. מורהו ללטינית התנבא ש"צמח זה לעולם לא יעשה קמח""
(מידע זה לקוח מויקיפדיה)
אין תגובות:

פרסום תגובה